Soundrive Festival 2019

Gdańsk , Poland

31 Aug - 2 Sep 2017

0 followers
9,292

Overview

31 Aug - 2 Sep 2017
Country
Poland
Location
Gdańsk
Category
Cross-genre
Visitors
0-10,000

Edit this festival
Add another edition

Previous editions

1. Tickets

Stay tuned

More information

Website
www.b90.pl
More information
Soundrive Festival YouYube

2018-05-29 08:00:04
Rozpoczynamy sprzedaż karnetów ➕➕ Liczba karnetów ograniczona

2018-05-28 08:00:00
➕➕ Scarlxrd ❌ Soundrive Festival 2018 Jutro rusza sprzedaż karnetów na najbliższą edycję festiwalu. Liczba karnetów mocno ograniczona ➕➕

2018-05-27 19:48:17
We wtorek o godzinie 10:00 rusza sprzedaż karnetów na najbliższą edycję Soundrive Festival 2018. Cena karnetu na 3 dni festiwalu to 179 zł. Liczba karnetów mocno ograniczona ➕➕

2018-05-25 08:00:01
➕➕ Death in Rome ❌ Soundrive Festival 2018 Zastanawialiście się kiedyś, jak brzmieliby Haddaway, Rihanna, Technotronic albo Miley Cyrus, gdyby nagrywali neofolk? Prawdopodobnie nie, ale właśnie taki pomysł przyświecał muzykom niemieckiego Death in Rome, którzy połączyli stylistykę Death in June oraz Rome, projektu Jérôme'a Reutera, z popowymi przebojami z przeróżnych dekad. Odgrywanie coverów może kojarzyć się z festynami, ale przypadek Death in Rome jest szczególny. Ich aranżacje znanych na całym świecie hitów w skrajnym stopniu odbiegają od oryginałów, pozostawiając jedynie elementy melodii oraz teksty. Dzięki temu "Lambada" brzmi jak apokaliptyczny utwór o końcu świata, a "Last Christmas" zamiast ducha świąt, wywołuje depresję. Death in Rome wystąpi 31 sierpnia w kameralnym otoczeniu sceny Slipway, gdzie piosenki z dzieciństwa poznacie na nowo, w zaskakująco emocjonalnym wydaniu.

2018-05-23 08:00:00
➕➕ CRIMER ❌ Soundrive Festival 2018 Lata 90. powróciły i mają się doskonale! Alexander Frei wygląda jak żywcem wyciągnięty z plakatów Bravo, jakie dwadzieścia pięć lat temu wieszaliście nad łóżkami, a co istotniejsze - brzmi dokładnie tak samo, jak pop z tamtych czasów. Zaczynał jako członek kościelnego chóru, a gdy już przyszła pora na karierę solową, nieskromnie przybrał pseudonim... Batman. Może nie udało mu się dzięki temu przykuć uwagi świata, ale zainteresowali się nim prawnicy DC Comics, co w rezultacie doprowadziło do zmiany pseudonimu na Crimer. W tym roku ukazał się debiutancki album wokalisty ("Leave Me Baby"), który największą karierę robi w Szwajcarii i Niemczech. Serwis Music Feels Better Together napisał o nim tak: "Nie ma tu ani jednej piosenki, której bym nie lubił", z kolei na łamach Platten Tests można było przeczytać: "Crimerowi udało się stworzyć album z gęstą atmosferą, który nie jest może arcydziełem, ale daje za to wiele radości". Występ Crimera na festiwalu Soundrive będzie jego pierwszą wizytą w Polsce. Jeżeli lubicie niebanalny, ale też wolny od eksperymentów pop, to zakochacie się od pierwszego wejrzenia.

2018-05-21 08:00:00
➕➕ Japanese Breakfast ❌ Soundrive Festival 2018 Michelle Zauner napisała debiutancki album Japanese Breakfast w kilka tygodni po śmierci matki. Miał to być rodzaj oczyszczenia, odnalezienie spokoju po utracie bliskiej osoby i pomoc w powrocie do codzienności, ale przytłaczająco pozytywne recenzje ściągnęły na "Psychopomp" uwagę słuchaczy na całym globie, a w konsekwencji sprawiły, że wokalistka ostatecznie porzuciła wcześniejszy projekt - emo-rockowe Little Big League - na rzecz kariery solowej. W ubiegłym roku Zauner opublikowało drugi krążek, "Soft Sounds from Another Planet", który w serwisie Metacritic uzyskał znakomitą średnią w wysokości 83 punktów. Na łamach The Guardian można było przeczytać o nim: "Szeroka paleta dźwięków odzwierciedla sposób, w jaki dotkliwa strata może natężyć wrażliwość zmysłów. Syczące electro, mglisty shoegaze, funkowe linie basowe, elektronika, a nawet saksofonowe solo przypominające pop z lat 80. tworzą razem słodko-gorzką, jednocześnie radosną i smutną ścieżkę dźwiękową". Występ Japanese Breakfast podczas festiwalu Soundrive będzie pierwszą wizytą Michelle Zauner w Polsce.

2018-05-18 08:00:04
➕➕ DJ BORING ❌ Soundrive Festival 2018 W 2016 roku jednym z najważniejszych wydarzeń w szeroko rozumianej popkulturze była premiera serialu "Stranger Things", który w zaledwie kilka tygodni uzyskał status kultowego, przywracając do łask jedną z najbardziej wyrazistych aktorek lat dziewięćdziesiątych - Winonę Ryder. Hype na Winonę zaczął się na nowo także za sprawą artysty, którego dzisiaj ogłaszamy w ramach festiwalu Soundrive. Chodzi rzecz jasna o DJ-a Boringa. Jego utwór "Winona" stał się jednym z najchętniej granych w 2016 roku. Oparty na prostym rytmie z wplecionymi acidowymi dźwiękami oraz zsamplowanym wywiadem Winony z 1999 roku, stał się przebojem wśród wielbicieli alternatywnych, tanecznych dźwięków a tekst "You are not pretty enough to be an actress. You have to find something else that you want to do" ulubionym hasłem powtarzanym jak mantra wśród bywalców klubów w Londynie, Berlinie i na całym świecie. Tristan Hallis, bo tak naprawdę nazywa się Boring, szybko stał się rozchwytywanym i zapraszanym na festiwale w całej Europie producentem. Razem z Ross From Friends, DJ-em Seinfeldem i Baltrą został twarzą nowego muzycznego szaleństwa, które dziennikarze ochrzcili nazwą "lo-fi house". DJ Boring zademonstruje swoje umiejętności 30 sierpnia na scenie Ulicy Elektryków.

2018-05-16 08:00:06
➕➕ Thot ❌ Soundrive Festival 2018 Jeżeli chodzi o tworzenie oryginalnej, nietuzinkowej muzyki, to Belgia jest dzisiaj jednym z najciekawszym miejsc w Europie. Stąd pochodzą chociażby ubiegłoroczni uczestnicy festiwalu - Brutus oraz SX, a także tegoroczni goście - Thot. Wątek europejski jest zresztą bardzo ważny w najświeższej twórczości zespołu, każda z kompozycji z ubiegłorocznego albumu ("Fleuve") została zatytułowana na cześć jednej z rzek przecinających nasz kontynent. Nie zabrakło także akcentu polskiego - drugi, singlowy utwór nazwano "Odra". Dla brzmienia Thot nie ma wystarczająco celnej nazwy. Recenzenci zauważają w ich pomysłach naleciałości z industrialnego rocka, post-metalu czy punk rocka i pewnie każde z tych spostrzeżeń jest słuszne, o ile dodamy do niego autorską wizję, w ujarzmieniu której pomagał producent - Magnus Lindberg, współzałożyciel zespołu Cult of Luna. Występ Thot na pewno będzie jednym z najgłośniejszych momentów Soundrive Festival 2018.

2018-05-14 08:00:00
➕➕ boy pablo ❌ Soundrive Festival 2018 Pewnego wiosennego dnia 2017 roku Pablo Muñoz wyszedł na miasto z kolegami. Zabrali ze sobą instrumenty i przy jednym z nabrzeży rodzimego Bergen nagrali teledysk. Bez profesjonalnych kamer, bez studyjnego oświetlenia, po prostu dobra zabawa w towarzystwie przyjaciół. Nikt się nie spodziewał, że rok później "Everytime" osiągnie wynik siedmiu i pół miliona wyświetleń, a koncerty w Paryżu, Londynie, Amsterdamie czy Warszawie zostaną wyprzedane. Pablo urodził się w Norwegii dziewiętnaście lat temu, ale jego korzenie sięgają do słonecznego Chile, które odcisnęło wyraźne piętno na skromnych, nostalgicznych utworach. Dziennikarze najczęściej przyrównują ten styl do Maca DeMarco czy Mild High Club, a serwis i-D poszedł o krok dalej i znalazł kulinarny odpowiednik dla muzyki Boy Pablo: Niechlujny podwójny cheeseburger z dodatkiem pikantnych frytek, które oddają, kiedy próbujesz je ugryźć. W lipcu Boy Pablo wyrusza na pierwszą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, a 1 września będziecie mogli zobaczyć go na scenie Soundrive Festival 2018.

2018-05-10 08:00:01
➕➕ Jonathan Bree ❌ Soundrive Festival 2018 Na scenę wkraczają dziwaczne postacie w maskach pokrytych spandexem, z perukami wystylizowanymi na fryzury z lat 60., w jednakowych, czarno-białych strojach. Dołączają do już obecnych, identycznie wyglądających manekinów i natychmiast stapiają się w jeden z najbardziej intrygujących zespołów, jakie w ostatnich latach widzieliście. Nie, to nie jest fragment scenariusza groteskowego filmu grozy, to koncerty Jonathana Bree, którego niezwykłą wizję wreszcie będzie mogła zobaczyć publiczność z Polski. Pomysł nowozelandzkiego muzyka szybko zyskał rzeszę fanów. Teledysk do jego najpopularniejszego utworu - "You're So Cool" - wyświetlono blisko cztery miliony razy, a wygląd zespołu St. Vincent podczas tegorocznej edycji festiwalu Coachella do złudzenia przypominał kreację stworzoną przez Jonathana Bree. Zauważyła to zresztą Princess Chelsea - kolejna uczestniczka Soundrive Festival 2018 - która opublikowała na łamach serwisu The Spinoff felieton wytykający próbę plagiatu. Chelsea jest zresztą bliską przyjaciółką muzyka - to z nim nagrała słynne już "The Cigarette Duet", a także wykona kilka utworów na jego nadchodzącym albumie - "Sleepwalking". Czy więc zobaczymy w Gdańsku "papierosowy duet" razem? Kto wie...