OFF Festival 2019

Dolina Trzech Stawów, Katowice, Poland

2 - 4 Aug 2019

4 followers
79,933

Overview

OFF Festival is an alternative music festival series held annually since 2006. Until 2009 it was held at Słupna Park in Mysłowice, Poland in August and lasts four days. OFF Festival from 2010 takes place in Katowice in Dolina Trzech Stawow. The organizer and creative director of this festival is Artur Rojek, former leader of the bands Myslovitz and Lenny Valentino. In addition to the music, the OFF Festival also support a variety of independent arts and culture events, like exhibitions, workshops and movie screenings. It is also connected with promotion of volunteer programs.

2 - 4 Aug 2019
Country
Poland
Location
Dolina Trzech Stawów, Katowice
Category
Indie / Pop / Rock
Visitors
10,000-20,000
Age restrictions
Those aged 15 and younger must be accompanied by an adult aged 18 years or older
Ticket price from
90 EUR

Edit this festival
Add another edition

Previous editions

1. Tickets

Stay tuned

More information

Website
off-festival.pl
More information
OFF Festival WikipediaOFF Festival RSSOFF Festival YouYubeOFF Festival MySpaceOFF Festival SpotifyOFF Festival Spotify

Dreams And Reflections: Trupa Trupa Interviewed

2019-07-06 11:00:01
Dreams And Reflections: Trupa Trupa Interviewed
„Of The Sun” to tytuł nadchodzącego albumu Trupa Trupa. Materiał będziecie mieli okazję usłyszeć przedpremierowo podczas 14 edycji OFF, a sam krążek ujrzy światło dzienne 13go września. Sprawdźcie to!

Watch Aldous Harding Perform “The Barrel” on “Fallon”

2019-07-05 10:30:02
Watch Aldous Harding Perform “The Barrel” on “Fallon”
Aldous Harding i jej niezwykle wykonanie piosenki ”The Barrel” w programie “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon.” Posłuchajcie!

2019-07-03 10:30:00
Tego koncertu sami jesteśmy bardzo ciekawi. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpi w niedzielę, 4 sierpnia, na Scenie Perlage. Czy usłyszymy „Helokanie”, którymi zachwycił się David Bowie?

SANTABARBARA

2019-06-28 10:30:00
Kult harmonii i melodii Łukasz, Szczepan i Nikodem Pospieszalscy, czyli Santabarbara Music. Drugie pokolenie Pospieszalskich, których muzyka to połączenie uwielbienia dla harmonii, melodii i syntetycznych brzmień z akustyczną perkusją oraz męskimi wokalami. Nie jest zamknięta jednak w utartych schematach kompozycyjnych i aranżacyjnych. Idą w kierunkach bardziej nieoczywistych rozwiązań w swojej twórczości inspirując się wpływami m.in Jamesa Blake’a, Radiohead i Metronymy, a także muzyką elektroniczną. Brzmi nieźle? I uwierzcie, że tak właśnie jest!

Sub Pop Records Cofounder Jonathan Poneman to Receive A2IM Lifetime Achievement Award

2019-06-27 11:30:01
Sub Pop Records Cofounder Jonathan Poneman to Receive A2IM Lifetime Achievement Award
Jonathan Poneman, the founder of Sub Pop Records and the longtime friend of OFF Festival received the A2IM lifetime achievement award. Congratulations and see you soon!

2019-06-25 11:30:01
Wiecie, że właściwie z każdej dzielnicy Katowic możecie podjechać w okolice bramy głównej OFF Festivalu rowerem miejskim? Zachęcamy do skorzystania z jednej z blisko 70 stacji rowerowych!

TENTENT

2019-06-21 10:30:00
Galopujące TRIO Nazwa: TENTENT Skład: Emil Litwiniec - gitara, wokal Jak Wiśniewski - bas, chórki Kuba Korzeniowski - perkusja, chórki Położenie geograficzne: Warszawa Gatunek: “tętent”, czyli doskonały miks dla fanów Joy Division i Czerwonych Gitar. Trudno uwierzyć? A jednak! Oscylują blisko psychodelii, krautrocka i postpunkowej surowości, nie zapominając i nie wyzbywając się chwytliwości pierwszej fali polskiego rock’n’rolla oraz ducha bigbitu. Inspiracje są czytelne, wystarczy dać się im poprowadzić. Nie będzie to trudne! Sprawdziliśmy temat i wysokie doznania gwarantowane.

Shabaka Hutchings: kultura jako lustro

2019-06-19 13:00:02
Shabaka Hutchings: kultura jako lustro
Kultura jako lustro. Polecamy przeczytać wywiad z muzykiem zespołu The Comet is Coming - Shabaka Hutchings.

2019-06-18 10:30:01
Czy wiecie, że w Katowicach powstał pierwszy drapacz chmur w Polsce? Przy tej okazji polecamy mniej oczywistą wycieczkę szlakiem perełek architektury. Szlak Moderny Katowickiej tworzy szesnaście budynków wybranych spośród całej zabudowy modernistycznej z lat 20-tych i 30-tych XX wieku przez Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach. To piękno w funkcjonalności i harmonia symetrii. Szczegóły: Idealna wycieczka przed koncertami na OFF Festivalu!

cudowne lata

2019-06-18 10:30:00
Cudowne Lata vol. 2 Zespół na “dwa serca i dwie gitary”, który nie tylko muzycznie, ale i wizualnie przyciąga oko. Tworzą go śpiewająca Ania Włodarczyk i Amina Dargham - wychowana w Bejrucie gitarzystka, grająca też na klawiszach i bębnach. Pojawiający się na ich pierwszym kasetowym demo omnichord, zdecydowanie wprawia odbiorcę w rozmarzenie, senność i przyjemne poczucie rozluźnienia, a tematyka miłosna porusza do cna. “Zapach i Ty” to mocny singiel, który zapowiada nadchodzącą płytę Cudownych Lat. Czekajcie na OFFowy koncert, bo te dziewczyny to konkret, który na starcie namieszał już tak wiele, że nie zdziwimy się, jeśli będę pretendować do miana debiutu roku.